czwartek, 17 sierpnia 2017

Nowe wydawnictwo: Dlaczemu

Tak dużo mówi się o Polakach nieczytających książek, o upadku czytelnictwa w naszym kraju, a ja, obserwując grupy książkomaniaków i miejsca związane z nimi, nie zgadzam się z tym. Według mnie można zauważyć odwrotną tendencję. Rynek książki rozrasta się, wydawnictwa radzą sobie coraz lepiej, odkrywamy nowych, świetnych rodzimych pisarzy. Tym bardziej cieszy mnie każde powstające wydawnictwo. Dziś opowiem Wam o nowym miejscu na czytelniczej mapie Polski, zrzeszającym pasjonatów czytania.

Dlaczemu to nie tylko wydawnictwo, ale również fundacja wspierająca początkujących pisarzy, zarówno gotowych podbić rynek książki jak i tych, którzy nie wiedzą od czego zacząć. Tworzą ją pasjonaci literatury, chcący odnaleźć i wesprzeć młode talenty, umożliwiając im wydanie pierwszych publikacji, przyjmując rolę mentorów. Jako Dom Pracy Twórczej organizują różnorodne zajęcia i warsztaty dla artystów znajdujących się pod ich opieką. 

Ogromny zapał do pracy i świeżość w ich działaniu zauważa się na każdym kroku. W tej chwili na ich fanpage można przyłączyć się do Bookfrontacji, wybrać swoją drużynę i czytać! Przy okazji obserwowania czytelniczego pojedynku matki i córki można również wygrać książkę :) Akcja trwa do 2 września.
[źródło: strona internetowa Wydawnictwa]
W tych czasach nie ma chyba wydawnictwa, które nie prowadzi własnej księgarni. Dlaczemu ma w swojej ofercie kilka ciekawych pozycji, między innymi Ambasadorową (oparta na faktach historia kobiety dotkniętej przemocą domową), Wymysły Malitki DIY (46 pomysłów zrób to sam), Kropkowankę dla dzieci, a także grę karcianą dla dwóch osób - Janken. Zainteresowały mnie również plakaty na ścianę, nadające mieszkaniu wyrazistości i odnoszące się do książek. Częścią wydawnictwa są dwa koty, stąd dedykowany dla miłośników tych zwierząt notes - kotes :D Mam nadzieję, że pojawi się również coś podobnego dla psiarzy - kupię z pewnością!

Projekty graficzne ich produktów bardzo mi się podobają, będę więc śledzić dalszą działalność tego Wydawnictwa. To miejsce tworzone z pasji do literatury, skierowane do jej miłośników. Dlaczemu jest otwarte na nowych twórców, dlatego jeśli zastanawiasz się nad wydaniem swojej książki - skontaktuj się z nimi, a oni Ci w tym pomogą :)

Więcej informacji na stronie internetowej Wydawnictwa: dlaczemu.com.

13 komentarzy:

 1. To naprawdę pomocny post, bardzo dziękuję :) Będę do nich zaglądać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super informacja, jest sporo zdolnych i aspirujących pisarzy, którym ciężko jest się "wybić". Miejmy nadzieję, że takie wydawnictwa im pomogą :)

  pozdrawiam,
  ifeelonlyapathy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. im więcej wydawnictw, tym więcej szans dla nich :)

   Usuń
 3. Nie spotkałam się wcześniej z informacją o tym wydawnictwie, ale dobrze wiedzieć! Będę je miała na uwadze! :)
  Pozdrawiam! włóczykijka z imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam już o tym wydawnictwie, ale i tak bardzo podoba mi się twój post. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze wiedzieć ;) Na pewno będę śledzić nowości tego wydawnictwa. Muszę przyznać, że ma fajną nazwę ;P
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że powstają nowe wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi bardzo ciekawie, pierwszy raz słyszę o tym wydawnictwie, ale ich lektury zapowiadają wyśmienitą literaturę. :)

  OdpowiedzUsuń

Cześć! Cieszę się, że wyrażasz opinię na temat mojego tekstu! Nie musisz zostawiać adresu swojego bloga, zajrzę do Ciebie w wolnej chwili :)