poniedziałek, 10 czerwca 2019

Komiks "Stranger things. Po drugiej stronie" (216)

Zostałam fanką serialu Stranger things już w trakcie oglądania pierwszego odcinka. Szczególnie zauroczyła mnie atmosfera prowincjonalnego miasteczka gdzieś w USA z lat 80tych, a wszechobecny niepokój i tajemnicze zdarzenia nie pozwoliły mi robić dłuższych przerw pomiędzy poszczególnymi odcinkami. Fabuła oparta jest na historii zaginięcia chłopca z nierozłącznej paczki dwunastolatków. Tutaj zostaje wpleciony wątek fantastyczny, bo nie da się wyjaśnić zaginięcia Willa, jeśli nie uwierzy się w zjawiska paranormalne. Chociaż bohaterowie noszą znamiona nieśmiertelności i wychodzą cało z każdej opresji, nie przeszkadza to w czerpaniu przyjemności z oglądania. Nie bez znaczenia pozostaje również świetna, pełna starych przebojów ścieżka dźwiękowa. Jeśli nie mieliście jeszcze przyjemności oglądać Stranger Things, z całego serca polecam ten serial! 


Natomiast fanom chciałabym opowiedzieć o czymś, co umili czekanie na lipcową premierę trzeciego sezonu. Komiks pt. Stranger things. Po drugiej stronie jest uzupełnieniem serialu o tę część, która nie została tam opowiedziana wprost. Mamy możliwość przyjrzenia się losom zagubionego po drugiej stronie Willa, obserwować jego zmagania z Demagorgonem i poznać udział chłopaka w niektórych znanych już wydarzeniach. Utrzymany w ciemnych odcieniach komiks czyta się dosyć szybko, przypominając sobie fabułę serialu. Szczególnie spodobały mi się grafiki zajmujące całą stronę, wiernie odwzorowujące bohaterów. Publikacja jest odpowiednia również dla tych, którzy znają tylko pierwszy sezon serialu.

Jestem przekonana, że każdy fan serialu Stranger Things będzie zadowolony, jeśli zdecyduje się sięgnąć po ten komiks. Myślę, że to dobra okazja, żeby przed premierą trzeciego sezonu przypomnieć sobie początki i poznać losy Willa po drugiej stronie. 

Dziękuję Wydawnictwu za możliwość ponownego spotkania bohaterów ulubionego serialu!

Stranger things. Po drugiej stronie Jody Houser, Stefano Martino, Keith Champagne, Lauren Affe, Nate Piekos, tytuł oryginału: Strangerthings. The other side, przekład Donata Olejnik, wyd. Dolnośląskie 2019, 92 strony, 1/1

4 komentarze:

  1. Jestem jedną z tych osób, które nie oglądały "Stranger Things", i chyba już nie obejrzę, bo jest za dużo innych produkcji, które chcę obejrzeć, a poza tym ta fabuła jakoś szczególnie mnie nie zainteresowała. Więc komiks nie dla mnie. :P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie wiesz, co tracisz! ten klimat lat 80tych jest niesamowity, przemyśl jeszcze tę decyzję :D

      Usuń

Cześć! Cieszę się, że wyrażasz opinię na temat mojego tekstu! Nie musisz zostawiać adresu swojego bloga, zajrzę do Ciebie w wolnej chwili :)