wtorek, 4 czerwca 2019

Przegląd książkowych zapowiedzi czerwiec 2019


Cześć! Podczas sesyjnego zamieszania na studiach znalazłam chwilę, żeby zajrzeć na strony wydawnictw w poszukiwaniu ciekawych zapowiedzi. Pokażę Wam 4 najciekawsze premiery czerwca!

Zostaw ten świat pełen płaczu Harrison DeSales, 5.06
Debiutancka powieść o człowieku nękanym przez minione zbrodnie i wspomnienia o dawnej ukochanej – historia, która bada, co to znaczy kochać, zdradzać i wybaczać.
Daniel Abend jest psychoanalitykiem i samotnym ojcem mieszkającym w Nowym Jorku. Prowadzi udaną praktykę i wygodne życie: apartament na Upper West Side, piękna nastoletnia córka i niezmącona codzienna rutyna. Kiedy jeden z jego młodych pacjentów popełnia samobójstwo, jest to tragedia, ale łatwo wytłumaczyć ją depresją i uzależnieniem od narkotyków. Ale wkrótce Daniel otrzymuje złowieszczą notatkę, która sprawia, że ​​kwestionuje śmierć pacjenta. Kilka dni później znika jego córka. Seria listów od nieznanego nadawcy skłania Daniela do podjęcia coraz bardziej desperackiej pogoni za córką i za prawdą. Do rzucenia się w poszukiwania sięgające minionych dziesięcioleci, kiedy był młodym mężczyzną mieszkającym w Paryżu, który zakochał się w kobiecie, a ta wywróciła jego życie do góry nogami.

➠ Z taką okładką biorę w ciemno! Taka ze mnie okładkowa sroka, że właśnie ze względu na kolorystykę zwróciłam na tę powieść uwagę. Od czasu do czasu lubię sięgnąć po thriller, a ten zapowiada się wyśmienicie.

Więcej niż pocałunek Helen Hoang, 5.06
Według trzydziestoletniej Stelli świat powinien rządzić się jedynie prawami logiki. Tworzenie algorytmów wydaje jej się zdecydowanie prostsze niż relacje z mężczyznami. Wizja bliskości budzi w niej niechęć, a na myśl o całowaniu robi jej się niedobrze. Trochę pod wpływem matki, trochę dla samej siebie postanawia to zmienić. Na pewno nie pomagają jej chorobliwe trudności z nawiązywaniem relacji. Czy to wina objawów zespołu Aspergera, czy może Stella tak po prostu ma?
Do wprowadzenia zmian w swoim życiu Stella zabiera się nietypowo. Chce „nauczyć się współżyć”, potrzebuje dobrego treningu. Uznaje, że do ćwiczeń najlepiej nada się profesjonalista, czyli wynajęty mężczyzna do towarzystwa. Tak poznaje Michaela. Plan lekcji, który wspólnie realizują, wychodzi znacznie poza całowanie. Ich biznesowy układ szybko zmienia swój charakter. Stella odkrywa, że w życiu najbardziej liczy się to, co wymyka się równaniom matematycznym.

➠ Zmęczona nauką chętnie sięgnę po zabawną i przyjemną powieść dla kobiet, mam nadzieję, że właśnie taki będzie romans Helen Hoang.

Everless Sara Holland, 12.06
W królestwie Sempery czas jest walutą. Zaklęty jest w krwawym żelazie i tworzony z krwi poddanych. Siedemnastoletnia Jules musi zbliżyć się do śmiertelnie niebezpiecznej królowej i wrócić do Everless, by uratować życie ojca. Everless to pałac jednego z pięciu największych rodów Sempery, królestwa rządzonego przez Królową, która przed wiekami stanęła na czele armii i wypędziła z kraju najeźdźców pragnących zdobyć tajemnicę krwawego żelaza. Tę tajemnicę odkryła legendarna para - Czarodziejka i Alchemik. To oni, wedle podań, nauczyli królową, jak z krwi poddanych tworzyć krwawe żelazo, czyli metal, w którym zaklęty jest czas. Biedacy muszą sprzedawać swoją krew, żeby zapłacić za ochronę, a arystokracja może dowolnie przedłużać sobie życie - kilkaset lat to norma.
W takim dość mrocznym świecie żyje główna bohaterka - Jules, siedemnastoletnia dziewczyna, która jako małe dziecko musiała wraz z ojcem - kowalem uciekać z Everless do małej wioski na prowincji w obawie przed zemstą Liama Gerlinga, starszego syna władców Everless. Liam próbował wepchnąć do ognia w kuźni swego młodszego brata, z którym Jules się przyjaźniła i którego uratowała od śmierci w płomieniach. Od tego czasu oboje z ojcem ukrywają się pod fałszywym nazwiskiem.

➠ Młodzieżowej fantastyki nigdy dość, to jeden z moich ulubionych gatunków. Everless zbiera dobre opinie za granicą, więc nie mogę doczekać się lektury!

Las zna twoje imię Alaitz Laceaga, 19.06
Fascynująca, tajemnicza i mroczna opowieść o sile i determinacji kobiet w świecie rządzonym przez mężczyzn i o pełnej pasji walce o przetrwanie. Sekret ukryty głęboko w lesie. Dwie siostry, które łączy więcej, niż dzieli. Ród kobiet z niezwykłym darem.
Pod koniec lat 20. ubiegłego wieku Estrella i jej siostra bliźniaczka, Alma, miały wszystko, o czym tylko mogły zamarzyć – jako córki markiza, właściciela dworku i kopalni żelaza, dorastały w luksusie… Lecz przyszło im też dźwigać ogromne brzemię.
Estrella i Alma to spadkobierczynie niezwykłego daru przekazywanego z pokolenia na pokolenie w żeńskiej linii rodziny. A ich życie naznaczone zostało piętnem przepowiedni, według której jedna z nich umrze, zanim skończy piętnaście lat. Tak zaczyna się pełna magii i pasji historia, która prowadzi czytelnika śladami głównej bohaterki, niezwykłej kobiety, która mimo strachu przed niebezpieczeństwami nie zawaha się zrobić tego co konieczne, aby obronić swoją ziemię i dziedzictwo zapisane we krwi.

➠ Rodzinne sekrety, przepowiednia, dar... nie ma się co zastanawiać, trzeba czytać! Jestem ogromnie ciekawa tej opowieści.

Na jakie premiery czekacie w tym miesiącu? :D

[źródło: lubimyczytac.pl] 

11 komentarzy:

 1. Zainteresowała mnie książka pt. "Las zna twoje imię". Zapowiada się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też liczę, że będzie to bardzo ciekawa lektura :)

   Usuń
 2. "Zostaw ten świat pełen płaczu" i "Las zna twoje imię" to książki, które mnie zainteresowały ;). Ta pierwsza, podobnie jak Ciebie, zainteresowała mnie szczególnie okładką. Podobno nie ocenia się książki po okładce, ale myślę, że czasem można ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale najbardziej czekam na nową powieść Lucindy Riley ;)

   Usuń
  2. oj tam, czasem można! często piękna okładka kryje jeszcze okazalsze wnętrze <3

   Usuń
 3. Wkrótce zabieram się za lekturę drugiego tytułu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na "Everless" oraz kilka innych niewymienionych przez Ciebie, również z wydawnictwa Jaguar :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja dodałabym kolejny tom serii o Fabianie Risku Stefana Ahnhema <3
  Matko, tyle czasu na niego czekałam...
  Genialny cykl <3

  OdpowiedzUsuń

Cześć! Cieszę się, że wyrażasz opinię na temat mojego tekstu! Nie musisz zostawiać adresu swojego bloga, zajrzę do Ciebie w wolnej chwili :)