sobota, 31 października 2020

Przegląd zapowiedzi książkowych listopad 2020


Cześć! Dziś mam dla Was przegląd subiektywnie wybranych, najciekawszych zapowiedzi listopada. Dodatkowo pokażę jeszcze 3 książki, które ukazały się na rynku wydawniczym w ostatnich dniach października i również warto o nich wspomnieć! 

Realny świat Sara Pennypacker, 27.10

Pewnego lata dwoje dzieci odkrywa pośrodku miejskiego zgiełku zaczarowaną krainę…Ware nie może się doczekać wakacji, kiedy będzie wreszcie mógł do woli bujać w obłokach i rozmyślać o średniowiecznych rycerzach. Niestety rodzice znowu zapisują go na znienawidzone półkolonie, gdzie może się spodziewać udręki „wartościowych interakcji” i zajęć dla „normalnych” dzieci. Jednak już pierwszego dnia półkolonii Ware poznaje Jolene, szorstką dziewczynkę, która zawzięcie uprawia ogród na gruzach opuszczonego kościoła pośrodku miasta. Od tej pory Ware, zamiast chodzić na wakacyjne zajęcia w domu kultury, zaczyna realizować na zagraconej działce wizję średniowiecznego zamku. Jolene drwi z Ware’a i uważa go za fantastę, który – w odróżnieniu od niej – nie stąpa twardo po ziemi. Nie zna realnego świata. Pomimo różnic łączy ich jedno: ogrodzony murem skrawek ziemi jest ich azylem, a gdy jego istnienie staje się zagrożone, Ware – stosując się do reguł kodeksu rycerskiego: Zawsze będziesz bronił słusznej sprawy i Będziesz zwalczał wszelką krzywdę i niesprawiedliwość – ślubuje bohatersko uratować „ich” teren. Tylko na czym polega bohaterstwo w realnym świecie? I co może w nim zdziałać dwoje „dziwnych” dzieciaków?

⭐Poprzednia książka S. Pennypacker pt. Pax zachwyciła mnie do tego stopnia, że jak tylko zobaczyłam jej nazwisko na okładce Realnego świata, byłam pewna, że muszę przeczytać tę książkę. Wkrótce podzielę się z Wami moją opinią. Mam nadzieję, że będzie pełna zachwytów! 😻


Czaromarownik
, 28.10

Czaromarownik to twój osobisty, pełen magii i porad, towarzysz każdego dnia w nowym roku. Nowa, ósma już edycja kultowego kalendarium wprowadzi do twojego życia moc inspiracji oraz magicznych porad, aby 2021 rok obfitował w pozytywne doświadczenia i osobiste sukcesy.
Znajdziesz w nim między innymi:
• horoskop księżycowy na 2021 rok,
• zaklęcia ochronne, dzięki którym oczyścisz swoje pole energetyczne,
• ciekawostki na temat magii kryształów oraz kamieni szlachetnych i ich stosowania,
• tajniki pracy z żywiołami ziemi, ognia, powietrza i wody,
• rytuały na poszczególne fazy Księżyca.
… i wiele innych!
Postaw na rok pełen harmonii i nowych doświadczeń z Czaromarownikiem!

⭐ Podoba mi się szata graficzna tego kalendarza, więc chciałabym planować w nim 2021 rok! Wkrótce pokażę Wam, jak wygląda w środku. 🌙

Dziewczyny z wypiekami na cztery pory roku Sugar Lady&Candy Gold, 28.10

La dolce vita – słodkie życie, pełne wyrafinowanych smaków, chce mieć każdy z nas. Kolejna odsłona cukierniczych cudów autorstwa Agaty Stankiewicz i Małgorzaty Nagat otwiera nam ich świat. Mamy tu inspirowane włoską radością życia panna cottę i „Ferrero Rocher”, mamy lekkie, rozpływające się w ustach, przenoszące nas do Hiszpanii serniczki o smaku pinacolady, i wreszcie – mamy też przepisy dzięki którym znowu, jak w dzieciństwie, trafiamy do babcinej kuchni – polskie pączki, szarlotkę czy faworki. Autorki – Agata prowadząca popularny kanał Sugarlady oraz Małgorzata właścicielka pracowni cukierniczej „Candy Gold” – żonglują pomysłami i recepturami, które poznały podczas licznych podróży po świecie. Każdy z przepisów, jakie nam prezentują, to mieszanka bogatego doświadczenia pasjonatki cukiernictwa, autorskiej fantazji i profesjonalnych zasad pieczenia.

⭐ Od strony graficznej książka świetnie się prezentuje! A co do przepisów, to mam w planach wypróbować, jak już zdecyduję, na którą pyszność mam najpierw ochotę! 🍰

Ikabog
J.K. Rowling, 25.11

Ikabog J.K. Rowling to oryginalna książka autorki serii „Harry Potter” – prezent od pisarki dla dzieci dotkniętych skutkami lockdownu w czasie pandemii koronawirusa na całym świecie. Autorka napisała tę baśń przed dekadą: Pomysł na Ikaboga powstał dawno temu, gdy czytałam tę historię moim dzieciom wieczorami do poduszki – rozdział po rozdziale, na bieżąco, w tym samym czasie, gdy ją pisałam. Poznajcie zatem tę niezwykłą baśń, w której nadzieja i przyjaźń potrafią uratować świat.
Nadchodzi Ikabog! Przez tego legendarnego potwora królestwo znajdzie się w niebezpieczeństwie, a dwoje dzieci będzie musiało wykazać się nie lada odwagą. Poznaj historię o mocy nadziei i przyjaźni opowiedzianą przez jedną z najlepszych pisarek na świecie.
Coniemiara była niegdyś najszczęśliwszym królestwem. Nie brakowało tam bowiem złota, król miał najpiękniejsze wąsy na świecie, a specjały serwowane przez rzeźników, cukierników i serowarów to było niebo w gębie! Wszystko w tym pięknym kraju było idealne – wszystko poza mglistymi Błotami na północy. Legenda głosiła, że mieszka tam potworny ikabog. Każdy rozsądny człowiek wiedział jednak, że ikabog nie istnieje, a wymyślono go tylko po to, by straszyć nim niegrzeczne dzieci. Z legendami tak jednak bywa, że czasami zaczynają żyć własnym życiem.

⭐ Czytałam kilka rozdziałów tej książki, kiedy jakiś czas temu były dostępne na stronie wydawnictwa Media Rodzina ze względu na konkurs plastyczny. Chętnie poznam dalsze losy bohaterów, a że to książka Rowling, to chciałabym mieć ją na swojej półce. 😍

Droga pani Bird
A.J. Pearce, 12.11

Londyn, 1941. Pośród bomb spadających na miasto Emmeline Lake, młodziutka ochotniczka służby pożarniczej, marzy o karierze dzielnej korespondentki wojennej. Nieoczekiwanie zostaje zatrudniona w redakcji „Przyjaciółki Kobiety” jako maszynistka apodyktycznej i pruderyjnej Henrietty Bird, redaktorki rubryki z poradami. Pani Bird nie chce czytać ani tym bardziej odpowiadać na listy „nieprzyjemne”, a już na pewno nie te o miłości, smutku czy moralnych rozterkach. Jednak Emmy nie potrafi przestać myśleć o pozbawionych wsparcia zrozpaczonych czytelniczkach – kobietach, którym wojna wywróciła życie do góry nogami, które tęskniły za swoimi mężami albo zostały same i zakochały się w nieodpowiednim mężczyźnie. Głęboko poruszona uznaje, że musi im pomóc. Potajemnie zaczyna odpisywać na listy, które miały wylądować w koszu – w końcu to nic złego.

⭐Powieść pt. Droga pani Bird zainteresowała mnie tłem historycznym oraz opisem obiecującym ciepłą powieść w sam raz na jesienne wieczory. Zagraniczne opinie są świetne, więc jestem ciekawa tej książki! 🖂

A Wy na jakie premiery czekacie w tym miesiącu? 

[źródło opisów i okładek: materiały promocyjne Wydawców]

3 komentarze:

  1. Na piąty tom Odrodzonego Królestwa Elżbiety Cherezińskiej, ciekawy może być też Ikabog.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z Twojego zestawienia to nad "CzaroMarownikiem" mocno się zastanawiam.

    OdpowiedzUsuń

Cześć! Cieszę się, że wyrażasz opinię na temat mojego tekstu! Nie musisz zostawiać adresu swojego bloga, zajrzę do Ciebie w wolnej chwili :)