poniedziałek, 27 lipca 2020

Przegląd zapowiedzi książkowych sierpień 2020Cześć. Poniżej znajdziecie 4 subiektywnie wybrane, najciekawsze zapowiedzi sierpnia 2020!Pieśń Ziemi. Rdzenna mądrość, wiedza naukowa i lekcje płynące z natury R.W. Kimmerer, 10.08
Głos naszej planety, za którego wysłuchanie jesteśmy odpowiedzialni.
Posłuchaj opowieści o kobiecie, która przybyła z nieba. Zwierzęta ofiarowały jej błoto z dna morza, a ona stworzyła ląd. Kiedy tańczyła, ląd się rozrastał.
A gdy ofiarowała ziemi nasiona, dzikie trawy, kwiaty i drzewa rozprzestrzeniły się wszędzie.
Tak powstała Ziemia – dzięki współpracy człowieka i przyrody.
Dziś jednak trudno nam usłyszeć jej wołanie. Jako ludzie Zachodu zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz dom. Ale nie jest jeszcze za późno.
Posłuchaj pieśni Ziemi.

➠ Staram się żyć w zgodzie z naturą, a opis tej książki od samego początku mnie zainteresował. Pieśń Ziemi zbiera też same pozytywne opinie za granicą. Mam nadzieję, że będę mogła przyłączyć się do grona zadowolonych czytelników.Cyberpunk. Odrodzenie Andrzej Ziemiański, 12.08
Okryte mgłą i spowite deszczem wieżowce, wąskie, zatłoczone uliczki, pulsujące neony i wielkoformatowe reklamy dają tło rzeczywistości, w której kwitną przestępczość, nielegalny handel bronią, danymi, a nawet ludzkim ciałem. To świat, w którym jednostka nic nie znaczy, a za los ogółu odpowiadają wielkie korporacje i gangi. To Zakazane Miasto.
Shey Scott – były policjant, wydalony ze służby z powodu śmiertelnej choroby oraz partnerujący mu Lou Landon usiłują namierzyć Axel Staller – bliźniaczą siostrę kobiety, która w biały dzień, mimo najwyższych środków bezpieczeństwa i drobiazgowej kontroli, pod okiem kamer, z niewiadomych przyczyn zamordowała kilkanaście osób.

➠ Mam sentyment do twórczości Andrzeja Ziemiańskiego. Będąc w liceum zaczytywałam się w jego Achai, dlatego jestem ogromnie ciekawa nowej książki tego autora!


Podróż życia sióstr Shergill Balli Kaur Jaswal, 12.08
Urodzone w Wielkiej Brytanii, ale pochodzące z Pendżabu siostry – Rajni, Jezmeen i Shirina – nigdy nie były sobie szczególnie bliskie. Już jako nastolatki darły ze sobą koty, a teraz, gdy wszystkie trzy są dorosłe, praktycznie nic ich nie łączy. Nieuleczalnie chora na raka matka trójki sióstr kieruje do swoich córek ostatnią prośbę: kiedy umrze, mają odbyć pielgrzymkę do Złotej Świątyni w Amritsarze i rozsypać w Indiach jej prochy. Podróż życia Sióstr Shergill to hinduska powieść drogi w kobiecym wydaniu.

➠ Chciałabym, żeby Podróż życia sióstr Shergill okazała się czymś zupełnie innym, niż zwykle czytane przeze mnie książki. Liczę, że dzięki niej poczuję indyjski klimat!

Starsza pani znika Ethel Lina White, 12.08
Podczas podróży pociągiem do Anglii z wakacji w górach bliżej nieokreślonego państwa na Bałkanach znika pasażerka.
Iris Carr, młoda, atrakcyjna kobieta z towarzystwa mieszka w małym hoteliku gdzieś z dalekim zakątku Europy. Chodzi po górach i zażywa świeżego powietrza. Pewnego dnia paczka jej przyjaciół po zakończeniu wakacji wyjeżdża pociągiem do Triestu, Iris decyduje się pójść w ich ślady. W pociągu trafia do przedziału, w którym jedzie tylko jedna osoba mówiąca po angielsku - panna Winifred Froy. Zwierza się ona Iris, że ostatnio uczyła dzieci jakiegoś "przywódcy opozycji", co jak się okazuje było jakąś frakcją komunistów. Iris udaje się z panną Froy do wagonu restauracyjnego na lunch i po powrocie zażywa tabletki na ból głowy, które dostaje od panny Froy. Po ocknięciu się stwierdza, że panna Froy znikła z przedziału. Wszyscy współpasażerowie przeczą jakoby kiedykolwiek widzieli pannę Froy…


➠ E. L. White to jedna z przedstawicielek klasyki brytyjskiego kryminału, obok A. Christie. Chętnie poznam twórczość kolejnej autorki z tamtego okresu, szczególnie, że jestem oczarowana okładką! 

Na jakie sierpniowe premiery czekacie?

[źródło: strony internetowe Wydawnictw]

4 komentarze:

  1. Zapowiada się interesujący sierpień:D

    OdpowiedzUsuń
  2. Na szczęście żaden z tych tytułów nie intryguje mnie na tyle, aby czuć ogromną potrzebę posiadania go. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Podróż życia sióstr Shergill" mnie zainteresowała, chociaż nie za bardzo polubiłam się z poprzednią książką tej autorki, to chyba dam jej drugą szansę ;)

    OdpowiedzUsuń

Cześć! Cieszę się, że wyrażasz opinię na temat mojego tekstu! Nie musisz zostawiać adresu swojego bloga, zajrzę do Ciebie w wolnej chwili :)