sobota, 28 kwietnia 2018

Uginający się regał, czyli zapowiedzi maja, które chcę mieć!


Tym razem zamiast rozwodzić się na temat tego, jak szybko leci czas, przedstawiam Wam 8 majowych zapowiedzi, które najbardziej mnie zaciekawiły :D


Banda niematerialnych szaleńców Maria Krasowska, 9.05
Prawdopodobnie jako jedyny na świecie masz szansę dowiedzieć się z pierwszej ręki, jak wygląda życie pozagrobowe! Nie skorzystasz z takiej okazji?
Nazywam się Danny Moon, a moi rodzice są nieprzyzwoicie bogaci. 
Trzy rzeczy, które kocham: gorzka czekolada, gra w Monopoly i ciemność. Trzy rzeczy, których nienawidzę: guwernantki, nuda i jeszcze raz guwernantki.
To przez nieposłuszeństwo względem jednej z nich trafiłem do Polski, do wujostwa i pięciu kuzynek. Czułem się jak na zesłaniu… ale tylko na początku.
Któregoś dnia spotkałem tajemniczego brodacza w kapeluszu. Pewnie nie uwierzycie, kiedy wam zdradzę, że był to duch. Wkrótce razem z Anetą, najfajniejszą z moich kuzynek, stanęliśmy przeciwko niebezpiecznemu biznesmenowi, który wykorzystywał duchy do niecnych celów. Włóczyliśmy się nocą po cmentarzu, poznaliśmy agentkę wywiadu Ludwika XVI i włamaliśmy się do… A zresztą przeczytajcie sami.

Dżozef Jakub Małecki, 9.05
Dresiarz Grzegorz, biznesmen Kurz, stary Maruda i ten Czwarty. Doborowe towarzystwo w jednej sali szpitalnej. Ich historia byłaby jednak zupełnie inna, gdyby nie włączył się w nią jeszcze ktoś: Joseph Conrad. Jego obecność zmienia tutaj wszystko.
Grzesiek Bednar zostaje napadnięty na warszawskiej Pradze i trafia do szpitala ze złamanym nosem. Tu poznaje trzech mężczyzn, z którymi wyruszy do swoistego jądra ciemności: pięćdziesięcioletniego biznesmena, wiecznego malkontenta oraz Czwartego – wielbiciela prozy Josepha Conrada. To właśnie ten czwarty, Stanisław Baryłczak, stanie się przyczyną kłopotów. Majacząc, skłania Grzegorza do spisania swojej „ostatniej powieści”. Opowiada o małym Stasiu powołującym do życia kozła z drewna, który staje się jego towarzyszem i przekleństwem.
Opowieść Czwartego z każdym dniem jest bardziej mroczna, a przestrzeń, w której przebywają mężczyźni, zaczyna się kurczyć. Sale znikają, a ściany zaczynają się do siebie zbliżać – wszystko to potęguje lęki bohaterów i wzmaga niepokój narastający w czytelniku.
Mocna, wyrazista proza spod znaku realizmu magicznego, a równocześnie niepozbawiona humoru i satyry. Gdy dodamy do tego wrażliwość językową autora, otrzymamy świetną prozę ze znakiem jakości Jakuba Małeckiego. Poprawiona wersja powieści z 2011 roku.

Shinrin-yoku. Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody Héctor García, Francesc Miralles, 9.05
Wiedza ta od stuleci stanowi fundament filozofii i medycyny japońskiej, ale dopiero niedawno sztuka shinrin-yoku, poparta naukowymi dowodami, zaczęła fascynować ludzi Zachodu. Shinrin-yoku to dosłownie „sztuka kąpieli leśnych” lub inaczej „sztuka zanurzenia się w zieleni”.
W naturze znajduje się wszystko, czego człowiek potrzebuje do osiągniecia stanu równowagi i spokoju. Shinrin-yoku uczy, jak obcować z przyrodą tak, by wyciszyć myśli, wzmóc koncentrację, poprawić kondycję fizyczną, a przede wszystkim odzyskać radość i witalność.
Dzięki tej książce dowiesz się:
- jakie miejsca wybrać, by znaleźć ukojenie i spokój, a jakie by odzyskać energię i witalność;
- dlaczego warto spacerować bez celu i zgubić się w lesie;
- jak uwolnić się od myśli, które „zachmurzają” nasz umysł,
- co zrobić, aby wracając do normalnego życia, utrzymać stan „leśnej duchowości”;
- jakie rośliny doniczkowe nadają się najlepiej do domowego shinrin-yoku.

ROYALS. Sekret księcia Geneva Lee, 17.05
Alexander nigdy nie obiecywał Clarze, że będzie jej księciem na białym koniu, a ona zostanie jego księżniczką z bajki. Okazał się księciem z mrocznymi sekretami i z ciemnym sercem, które być może nigdy nie będzie potrafiło nikogo pokochać. Clara ma złamane serce i próbuje zapomnieć o tym, co łączyło ją z niepokornym księciem. Rozdzieliły ich sekrety, które przed nią ukrywał. Jednak Aleksander nie podda się bez walki. Kiedy Clara rzuci się w wir pracy i będzie starała się żyć swoim życiem, książę wróci po kolejną szansę. Czy dwoje tak różnych ludzi pochodzących z innych światów, będzie potrafiło zbudować prawdziwy związek?

Księga dzikości David Scarfe, 9.05
W świecie, w którym zawsze mamy pod ręką telefon, tablet, komputer czy konsolę, często nie zauważamy, ile radości czeka na nas poza domem. Budujemy światy w Minecrafcie, kiedy moglibyśmy budować tratwę; oglądamy najnowszy serial na Netfliksie, kiedy moglibyśmy oglądać gwiazdy; bezmyślnie buszujemy po mediach społecznościowych, kiedy moglibyśmy buszować po lesie; szukamy okazji w internecie, kiedy moglibyśmy szukać złota w strumieniu. Mamy coraz lepsze smartfony, ale coraz mniej doświadczeń – świat skurczył się do rozmiaru ekranu przed oczami.
Księga dzikości przypomina nam, ile cudownych przeżyć czeka na nas za progiem. Jest pełna propozycji prostych i przyjemnych zajęć i gier na świeżym powietrzu. Dowiesz się z niej na przykład, jak zrobić tarniówkę, wspiąć się na drzewo, rozpalić ognisko, rozpoznać chmury po kształcie i zbudować szałas. 
Ta książka pomoże ci odkryć w sobie dziecko.

Toń Marta Kisiel, 23.05
»Toń« to opowieść o tym, jak łatwo zniszczyć relacje międzyludzkie i jak trudno je odbudować, i najmocniejszych więziach, które rodzą się nie z podobieństw, lecz z różnic. Oraz o tym, że czasami trzeba odbyć podróż w czasie, aby się przekonać, kto przedkłada złoto i dzieła sztuki nad przyjaźń i lojalność.
Kiedy Dżusi Stern decyduje się oddać przysługę ciotce, jeszcze nie wie, że uruchomi lawinę wydarzeń, których nie da się już cofnąć. Trzpiotowata dziewczyna, jej poukładana siostra oraz kąśliwa ciotka nieoczekiwanie wplątują się w morderstwo — a to dopiero początek niebezpieczeństw, jakie na nie czyhają.
Przesiąknięta krwią i chciwością historia Wrocławia i Dolnego Śląska, rodzinne tajemnice i groza nie z tego świata. Bo dobra powieść zaczyna się od morderstwa, a później napięcie tylko rośnie.Artur Hajzer. Droga Słonia Bartek Dobroch, 23.05
Pierwsza biografia Artura Hajzera, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy
Zima na Annapurnie, prawie 7000 m n.p.m. Krzysztof Wielicki sprowadza wyczerpaną Wandę Rutkiewicz do bazy. Artur Hajzer i Jerzy Kukuczka idą dalej. Dzień później świat obiega informacja: Polacy zdobyli zimą najgroźniejszą górę świata.
Artur Hajzer, znany także jako Słoń. Niektórzy mówili, że Kukuczka zastąpił mu ojca. Był najmłodszy spośród tych, którzy odnosili wielkie sukcesy w złotej erze polskiego himalaizmu. Starsi koledzy cenili go za upór, determinację i za to, że umiał załatwić wszystko. By ratować kolegę odciętego od świata na przełęczy pod Everestem, poruszył nawet machiny międzynarodowej dyplomacji. Zginął w tajemniczych okolicznościach na stokach Gaszerbruma I, gdy Polska nie ochłonęła jeszcze po tragedii na Broad Peaku, a on sam dźwigał ciężar oskarżeń o ryzykowanie zdrowiem i życiem kolegów.
Autor wyruszył śladem Słonia do Katmandu i doliny Rolwaling w Nepalu. To właśnie tam Hajzer przekroczył himalajski rubikon. Biografia powstała dzięki wielogodzinnym rozmowom z jego rodziną i przyjaciółmi, partnerami wspinaczkowymi i biznesowymi, podopiecznymi i krytykami programu Polski Himalaizm Zimowy, sławami himalaizmu i wspierającymi ich Szerpami.

Był sobie szczeniak: Ellie W. Bruce Cameron, 23.05
Seria Był sobie szczeniak to opowiedziane na nowo i ilustrowane historie psiaków, znanych z książki Był sobie pies.
Ellie to bardzo mądra suczka, z bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Od szczeniaka była trenowana na psa ratownika i potrafi teraz odszukać zagubione w lesie dziecko albo wskazać zasypanego przez gruzy człowieka. Ta psina ma nosa! Znajduje ludzi. Ratuje ich. To jej misja.
Jednak Ellie ma też bardzo ważne zadanie w domu. Jej opiekunowie — Jakob, który stracił żonę i bardzo samotna Maya — również są zagubieni. Jednak w zupełnie inny sposób niż ktoś, kto chciał sprawdzić, co jest po drugiej stronie placu zabaw. Teraz Ellie musi wykorzystać wszystkie swoje sztuczki, aby dotrzeć do swoich opiekunów i ich uratować.


 • Banda niematerialnych szaleńców przekonała mnie do siebie nie tylko samą okładką, ale też opisem. Przyjemna młodzieżówka z wątkiem fantastycznym może być dobrą lekturą. 
 • Poznałam prozę Jakuba Małeckiego za sprawą pełnej smutku Rdzy, dlatego chętnie przeczytam jego inne książki, stąd Dżozef.
 • Lubię czytać o przyrodzie, a jestem chwilę przed lekturą innej książki o sztuce kąpieli leśnych, jeśli temat mnie zainteresuje, sięgnę również po Shinrin-yoku. Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody.
 • Nie tak dawno przeczytałam Kochankę księcia, czyli pierwszy tom serii ROYALS. Chętnie poznam dalsze losy bohaterów za sprawą Sekretu księcia.
 • Dorastałam na wsi, więc wiem, ile możliwości daje zabawa na podwórku, dlatego jestem bardzo ciekawa Księgi dzikości
 • Marta Kisiel jest moją ulubioną, polską autorką. Muszę przeczytać każdą książkę, którą napisze, więc tym bardziej cieszę się, że mam już u siebie przedpremierowy egzemplarz Toni. Bądźcie czujni, wkrótce opiszę swoje wrażenia z lektury!
 • Czytałam książki o himalaistach jeszcze przed głośnymi wydarzeniami na Nanga Parbat w styczniu tego roku. Już teraz czekam na biografię Artura Hajzera, twórcy Polskiego Himalaizmu Zimowego.
 • Uwielbiam pieseły, więc nawet Był sobie szczeniak: Ellie, czyli książka kierowana bardziej do dzieci z pewnością będzie dla mnie czymś świetnym, bo ta historia tak samo jak Był sobie pies jest opowiedziana z perspektywy Ellie.
A na jakie premiery Wy czekacie w nadchodzącym miesiącu? 

33 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. a ja czekam na chwilę wolnego, żeby się za nią zabrać :D

   Usuń
 2. „Toń” na pewno, a i Szaleńcy coraz bardziej mnie kuszą z każdym pojawieniem się na kolejnych blogach;) Plus trzeci tom cyklu V.E.Schwab.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. są już recenzje? lecę poszperać :D Pierwszy tom cyklu V. E. Schwab to dla mnie nieporozumienie, ledwo dobrnęłam do końca :(

   Usuń
 3. Tym razem nic dla siebie nie wybrałam, ale może to i lepiej, biorąc pod uwagę ile książek czeka w kolejce na przeczytanie w mojej biblioteczce. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Sekret księcia i Ellie muszą być moje :D!

  OdpowiedzUsuń
 5. No i po co tyle ciekawych książek wychodzi? Teraz chcę większość z nich i mój portfel na samą myśl dostaję potrójnej anoreksji i zawału w dodatku XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. samo zaglądanie do takich postów jest niebezpieczne :D

   Usuń
 6. ja zaczęłam interesować się publikacjami o himalaizmie ponad rok temu i z wielką chęcią sięgam po wszystko co ma związek z ośmiotysięcznikami, więc po książkę o Arturze Hajzerze na pewno kiedyś sięgnę :)
  pozdrawiam
  cherryladyreads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. "Dżozef" brzmi ciekawie, czekam też na "Nieodgadnionego" Maureen Johnson i "Sześć cztery" Hideo Yokoyamy. Akurat w maju będzie wydanych wiele książek, na które czekam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taka ze mnie okładkowa sroka, że Sześć cztery skreślam właśnie ze względu na okładkę :D

   Usuń
 8. W Twoim zestawieniu akurat nie ma tych książek, na które najbardziej czekam, ale kurcze za dużo ich, haha :D Chociaż... "Był sobie szczeniak" zapowiada się cąłkiem okej :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 9. Akurat spośród wybranych przez Ciebie tytułów nie widzę nic dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z powyższej listy chętnie przeczytałabym "Bandę niematerialnych szaleńców", głównie ze względu na autorkę, którą czasami podglądam na YT :D Oprócz tego czekam na jeszcze ponad 10 pozycji, głównie z gatunku literatury kobiecej/młodzieżowej czy erotyki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja dopiero szukając premier dowiedziałam się o osobie autorki, i raczej jej wiek mnie lekko zniechęcił, ale chciałabym jednak dać jej szansę :)

   Usuń
 11. Pierwszą z wymienionych muszę obowiązkowo przeczytać. To samo mnie kusi co ciebie!
  Podobnie ze szczeniakami <3
  POCZYTAJ ZE MNĄ

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkie zapowiadają się super, ale najbardziej interesuje mnie Kisiel :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Toń czytam i kocham, jak zwykle Kisiel mnie nie zawodzi ! :D Mam ochotę spróbować z serią Royals , coś mnie ciągnie to tego księcia :D Poza tym mam mnóstwo kwietniowych premier dalej czekających na przeczytanie :(
  Book Beast Blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Royals na razie brak mi czasu, bo sesja się zbliża :D coś w tym jest, a im szybciej płynie czas, tym więcej jest tych zaległości :(

   Usuń
 14. Ja czekam najbardziej na romanse, więc z Twojego zestawienia pasuje mi "Royals".
  Poza tym totalnie polecam "Piekielną miłość", która już czytałam. Nie mogę się też doczekać "Lick" bo ma świetną okładkę :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Toń i Ellie mam nadzieję, że już do mnie idą. "Sekret księcia" również powinien już do mnie niedługo przybyć. Ciekawi mnie także "Banda" i mam nadzieję, że i ją dorwę :D

  Pozdrawiam i zapraszam:
  Biblioteka Feniksa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie udało mi się dorwać Bandę, więc jestem jej tym bardziej ciekawa!

   Usuń
 16. Polecam jeszcze "Spętanych przeznaczeniem". Właśnie czytam i jest fantastyczna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. okładka jest świetna, ale nie czytałam jeszcze pierwszej części :(

   Usuń
 17. Właśnie czytam szczeniaka - fantastyczny <3

  OdpowiedzUsuń

Cześć! Cieszę się, że wyrażasz opinię na temat mojego tekstu! Nie musisz zostawiać adresu swojego bloga, zajrzę do Ciebie w wolnej chwili :)