wtorek, 31 lipca 2018

Przegląd książkowych zapowiedzi sierpień 2018


Cześć! Pierwszy miesiąc wakacji już niestety za nami, ale z drugiej strony oznacza to kolejną porcję książkowych nowości! Szukałam, szukałam i szukałam, aż udało mi się wybrać 8 najciekawszych zapowiedzi. Oto one:Psiakość! Alejandro Palomas, 1.08
Tragikomiczna opowieść o pewnej zwichrowanej, poturbowanej przez los barcelońskiej rodzinie, w której psy są równie ważne jak ludzie.
W tej szalupie wszyscy płyną razem przez kontinuum rodzinnych katastrof. Amalia z każdym rokiem zapada się coraz bardziej w głąb siebie, na własne życzenie tracąc kontakt z rzeczywistością. Niedowidząca, niezdarna, irytująca. Wpada na coraz bardziej szalone pomysły i szuka synowi chłopaka. Koniecznie weterynarza. A najlepiej też Australijczyka.
Silvia to Lady Ścierka, owładnięta kompulsywną potrzebą sprzątania. Zawsze sztywna i wyprostowana, pozapinana na wszystkie guziki. Emma, druga z sióstr, dopiero co wyszła z żałoby po poprzedniej partnerce i nienarodzonym dziecku. I najmłodszy, Fer. Są jeszcze inni członkowie tej rodziny, nie mniej ważni niż ludzie: Shirley, suczka Amalii, i Max, dog niemiecki Fera, pamiątka po związku z Andresem. Andrés odszedł, pies został. Gdy zmarł, zostawił po sobie poczucie straty tak wielkie, że Fer nie był w stanie myśleć o innym psie. Do czasu, gdy matka, zżerana wyrzutami sumienia, nie zostawiła mu pod drzwiami R.
Teraz, gdy Fer siedzi w kawiarni w poplamionej koszulce z Amalią po drugiej stronie stolika, przykładającą lód do stłuczonych łokci i kolan, a za oknami widzi twarze nadbiegających sióstr, wie, że będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, które niechybnie padnie. Gdzie właściwie jest R?

Pieseł na okładce? Koniecznie trzeba przeczytać opis! Zwykle sięgam po amerykańską lub brytyjską literaturę, wiec ze względu na miejsce akcji i pieseły zdecydowałam się na Psiakość!.

Pod wodą Catherine Steadman, 22.08
Jedna decyzja może zmienić twoje życie na zawsze… Erin już to wie. Właśnie dokonała złego wyboru i teraz musi coś ukryć.
Nie jestem złym człowiekiem. A może jestem. Może to ty powinieneś zdecydować?
Erin jeszcze niedawno planowała podróż poślubną, stała u progu kariery i wiodła doskonałe życie w pięknym domu w Londynie.
Kochała Marka, a Mark kochał ją. To była miłość z gatunku fanatycznych i nieokiełznanych, w której liczyli się wyłącznie oni. Do czasu wspólnych wakacji, gdy w morzu przypadkiem znaleźli pewien tajemniczy przedmiot, a ich życie jak z obrazka stało się koszmarem.
Co się wydarzyło? Co poszło nie tak? Jak niby-idealna historia miłosna zmieniła się w mrożący krew w żyłach thriller?
Jedna decyzja i wspólny sekret, który wiąże na zawsze – skoro nikt inny o nim nie wie, to nikomu nie może się stać krzywda, prawda?

➨ Dawno już nie czytałam żadnego thrillera, dlatego chciałabym znów poczuć dreszczyk emocji! Mam nadzieję, że Pod wodą sprosta moim oczekiwaniom. I ta okładka... Widzicie, mam słabość do niebieskiego.

Alyssa i czary A. G. Howard, 22.08
Alyssa Gardner jeszcze nigdy nie zaznała w swoim życiu prawdziwej ciszy. Dręczą ją urojenia. Nieustannie towarzyszą jej głosy kwiatów i owadów. Gdy Alyssa odkrywa tę prawdę, cały jej świat rozsypuje się jak domek z kart. Czyli nie są szalone, ani dziewczyna – słysząca głosy kwiatów i owadów, ani jej prapraprababka, Alicja Liddell, ani Alison, jej matka, zamknięta w zakładzie psychiatrycznym. Na kobietach z tej rodziny ciąży klątwa, którą zdjąć może tylko Alyssa. Musi skoczyć do króliczej nory. Prawdziwa Kraina Czarów jest o wiele mroczniejsza niż jej literacki odpowiednik...
Niepojęta magia, postaci jak z filmów Tim Burtona, intrygi i walka o władzę... Przy pierwszym tomie serii Alyssa z Innej Krainy historia Lewisa Carrolla to dziecinna opowiastka!

➡ Tutaj przekonała mnie obecność Tima Burtona w opisie i pozytywne opinie za granicą. Zaczynam czytać jeszcze w tym tygodniu, więc możecie spodziewać się Alyssy i czarów przedpremierowo.

Moja Jane Eyre Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows, 22.08
Może ci się wydawać, że znasz tę historię. Sierota Jane Eyre, bez grosza przy duszy, rozpoczyna nowe życie jako guwernantka w Thornfield Hall. Tam spotyka mrocznego i tajemniczego pana Rochester.
Pomimo dużej różnicy wieku i jego nieznośnego temperamentu, zakochują się w sobie i, o zgrozo, ONA wychodzi za niego za mąż.
Ale czy to na pewno Jane Eyre?
Przygotuj się na przygodę w której nic nie jest takie, jak się wydaje: pewien dżentelmen ukrywa się bardziej niż trup w szafie. A co jeżeli we wszystko wmieszają się początkująca pisarka Charlotte Brontë i badacz zjawisk nadprzyrodzonych Alexander Blackwood?

➡ Znam historię Jane Eyre, ale tutaj jest ona trochę pomieszana. Jestem bardzo ciekawa, jak to wyszło, poza tym... Ta okładka jest prześliczna. Widzicie, znów niebieski :D Poza tym to nie zbieg okoliczności, że właśnie czytam Shirley Charlotte Bronte, a autorka też pojawia się w Mojej Jane Eyre.

Rozstanie Katie Kitamura, 22.08
Jeden z najpiękniejszych opisów rozstania w literaturze.
Jak to się dzieje, że miłość wygasa w nas tak cicho z dnia na dzień?
Wcale nie zaczęło się od zdrady. Christopher był przystojny, pochodził z bogatej rodziny, robił karierę jako pisarz. Ona była atrakcyjna, choć z „innego świata”. Zaczęło się od drobnych różnic, rozwiewających się z wolna złudzeń, coraz częstszych kłamstw, wielkiego rozczarowania, nieubłaganie narastającej wzajemnej obcości.
Mur między nimi rósł każdego dnia, aż w końcu zdecydowali się na separację. Na razie nie powiedzieli o tym nikomu. To musiało dojrzeć. Poczekać. Kiedy więc teściowa zadzwoniła do niej – nigdy się nie lubiły, mało powiedziane – bez wahania zgodziła się pojechać do Grecji. Tam w rybackiej wiosce Gerolimenas Christopher zbierał materiały do książki o żałobie. Od jakiegoś czasu nie dawał znaku życia i nie można było się z nim skontaktować.
Nie była przygotowana na to, co tam zobaczy.
Nie mogła tego przewidzieć.
Przejmująca, przyjęta z rzadko spotykanym aplauzem ze strony krytyków literackich oraz czytelników, opowieść o rozpadzie związku dwojga ludzi, której finał w zaskakujący sposób przybiera formę thrillera. Ekscytująca, przykuwająca, straszna.

➡ Wydawnictwo Literackie zamieściło na Instagramie początek Rozstania. Przeczytałam, chciałabym czytać dalej.

Dietoland Sarai Walker, 22.08
Gdy jesteś gruba, kobiety nie chcą być tobą, a mężczyźni nie chcą się z tobą zadawać. Ale wiesz co? Spójrz na to inaczej. Dzięki temu jesteś wolna. 
Ta książka to "Fight club" w wersji kobiecej. 
Plum Kettle odlicza dni do operacji zmniejszenia żołądka. Wtedy z jej otyłego ciała uwolni się jej prawdziwe, szczupłe "ja" – Alicia. Alicia zrobi wszystko to, czego Plum nigdy nie mogła: będzie żyć naprawdę. Nieoczekiwanie Plum otrzymuje niecodzienną propozycję: dostanie pieniądze na operację w zamian za kilka zadań do wykonania...

➡ Znów niebiesko! Myślę, że Dietoland będzie przyjemną i lekką obyczajówką w sam raz, żeby odpocząć czytając. Więc czemu nie?

Czarownice z Manningtree Beth Underdown, 23.08
Mój brat, Matthew, zabił sto sześć kobiet, pisze Alice Hopkins na kartach swego dziennika. Jest rok tysiąc sześćset czterdziesty piąty. Młoda wdowa powraca do Manningtree, niewielkiej miejscowości w hrabstwie Essex, gdzie się wychowała i gdzie wciąż mieszka jej brat.
Wkrótce odkrywa, że jej dawny dom przestał być bezpiecznym miejscem. Matthew się zmienił, a po okolicy krążą dziwne plotki. Ludzie szepczą o czarach i wielkiej księdze, w której Mathew Hopkins zapisuje nazwiska czarownic.
Do czego doprowadzi jego obsesja? Jakiego wyboru dokona Alice znalazłszy się w samym sercu szatańskiego planu?
Inspirowana prawdziwą historią niesławnego Tropiciela Czarownic wstrząsająca debiutancka powieść Beth Underdown łączy fascynujący wątek historyczny z narracją, w której pobrzmiewają echa "Opowieści Podręcznej" Margaret Atwood, tworząc prawdziwie niepokojące doznanie literackie.

➡ Niepokojący opis, prawda? Powieść historyczna w takim przerażającym wydaniu to coś, co muszę poznać. I już zastanawiam się, jak ciekawie wpasować w otoczenie tę okładkę. 

Prawda i iluzja Jennifer Sommersby, 28.08
Genevieve Flannery pracuje wraz z matką w cyrku. Pewnego dnia Delia Flannery ginie podczas wykonywania sztuczki na obręczy. Okoliczności jej wypadku są dosyć tajemnicze, gdyż wykonywała ten numer wielokrotnie, bez najmniejszych problemów. Dziewczyna, próbując rozszyfrować tę zagadkę, powoli odkrywa rodzinne sekrety.
Jej matka przez całe życie widziała duchy, rozmawiała z nimi. Wśród nich pojawiał się również prześladujący ją demon Etemmu. Delia potrafiła także przywrócić życie usychającym roślinom. 
Genevieve jest również wyjątkowa - potrafi leczyć dotykiem nawet bardzo poważne urazy i ciężkie choroby. Do tej pory jednak nigdy nie widziała żadnego ducha…
W czasie odkrywania sekretów, które matka starannie ukrywała, dziewczyna poznaje tajemnicę rodów, wywodzących się ze starożytnej Mezopotamii, którym powierzono trzy magiczne księgi Avrakedavra. Każdy z tych tomów dotyczy innego aspektu egzystencji – życia, śmierci i pamięci. Okazuje się, że Delia bardzo głęboko ukryła tom, nad którym sprawowała pieczę, by jeden z potomków pradawnych rodów nie zdołał zdobyć wszystkich trzech ksiąg. Zgromadzenie ich w jego rękach mogłoby mieć katastrofalne znaczenie dla świata. Delia oddała życie, żeby się tak nie stało. 
Teraz z kolei zagrożone jest życie Genevieve. By się uratować, musi odnaleźć i zniszczyć wszystkie trzy księgi. Pomagają jej w tym przyjaciele, gotowi zrobić dla niej wszystko…
To uniwersalna historia o znaczeniu przyjaźni, lojalności oraz o walce z własną słabością.

➡ W przypadku Prawdy i iluzji naczytałam się zagranicznych opinii i zdecydowałam, że to coś w sam raz dla mnie. Młodzieżówka z wątkiem fantastycznym zawsze chętnie!

Na jakie sierpniowe premiery czekacie najbardziej? 

37 komentarzy:

 1. Na szczęście, tym razem nic mnie nie zainteresowało. Piszę na szczęście, ponieważ stosik recenzencki i tak ciągle rośnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to będziesz miała czas, żeby nadrobić zaległości :D

   Usuń
 2. Zaintrygowały mnie - "Alyssa i czary", "Czarownice z Manningtree" i "Prawda i iluzja". Lubię klimaty czarownic, a i cyrkowym otoczeniem nie pogardzę. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to będzie magiczny miesiąc :D o cyrku jeszcze nic nie czytałam, ale wydaje mi się, że to będzie fajne tło :D

   Usuń
 3. "Czarownice z Manningtree" Beth Underdown - ta książka mnie w tym miesiącu zaintrygowała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę tu tytuły dla siebie, a póki co czytam najnowszą powieść Musso,na którą najbardziej czekałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem na tak do wszystkich lektur. Pewnie poczekam na pierwsze recenzje, zeby sie przekonac co warto kupic :-) mam juz w domu Dietoland i na pewno przeczytam w ciągu kilku dni :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. 'Alyssa i czary' zdecydowanie na tak! Poza tym 'Psiakość!' ma piękną psią okładkę, więc będę miała ją na uwadze <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widziałam dwie wersje okładki, różnią się obecnością kwiatów i ta bez o wiele bardziej mi się podoba :D

   Usuń
 7. zarownice z Manningtree Beth Underdown - brzmi super! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Psia kość to książka, która mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Pod wodą" oraz "Rozstanie", i oczywiście w ciemno biorę wszystko z Prószyńśkiego ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Moja Jane Eyre Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows- to będzie książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z wymienionych zainteresowała mnie "Prawda i iluzja"
  Pozdrawiam <3
  https://bookcaselover.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Ksiażka pt: "Czarwonice..." wydaje się w moim stylu więc czekam na twoją recenzję i może sama się skuszę :) my-dream-is-love.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. ,,Moja Jane Eyre" mnie zaciekawiła, bo czytałam wcześniejszą powieść tych autorek, a poza tym czytałam pierwowzór, więc ciekawie będzie, gdy dołączy się do tego śmieszne sytuacje w książce w wykonaniu autorek :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też czytałam pierwowzór ale to było dawno, dawno temu. może to dobra okazja, żeby sobie odświeżyć :D

   Usuń
 14. Z przyjemnością przeczytałabym książkę pt. "Moja Jane Eyre". :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jedyne co to bardzo chciałabym przeczytać ,,Moja Jane Eyre", bo czytałam ,,Moja Lady Jane" i podobał mi się ten specyficzny klimat :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja jeszcze nie znam tamtej, ale jeśli "Moja Jane Eyre mi się spodoba", to możliwe, że przeczytam też "Moją Lady Jane".

   Usuń
 16. Z premier, które podałaś niestety nic mnie nie kusi, ale to dobrze, przynajmniej jeden miesiąc odpocznę od nowości. :D
  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Z Twojego zestawienia najbardziej ciekawi mnie książka "Czarownice z Manningtree". :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawi mnie "Moja Jane Eyre", bo czytałam też "Moją Lady Jane" tych samych autorek i podobała mi się. "Alyssa i czary" również brzmi ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Też biorę się za "Alyssę i czary". Uwielbiam "Alicję w Krainie Czarów", więc liczę, że i ta powieść bardzo mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ajj, tak dużo świetnych powieści! Urzekła mnie okładka książki „Alyssa i czary”!

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawi mnie Alyssa i czary, ale bardziej czekam na wrześniowe nowości 😊😉

  OdpowiedzUsuń
 22. Moja Jane Eyre wydaje się szalenie ciekawa. Nie czytałam Mojej Lady Jane, ale ta nowsza powieść wydaje się czymś zupełnie innym i bardziej w moim klimacie. W sierpniu czekam tylko na Diabelski młyn Anety Jadowskiej :)

  Pozdrawiam cieplutko!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń

Cześć! Cieszę się, że wyrażasz opinię na temat mojego tekstu! Nie musisz zostawiać adresu swojego bloga, zajrzę do Ciebie w wolnej chwili :)