sobota, 30 marca 2019

Przegląd zapowiedzi książkowych kwiecień 2019


Od dawna przewidywałam, że w kwietniu pojawi się kilka ciekawych premier. Ale żeby aż 11? Proszę Państwa, ale mamy urodzaj tej wiosny!Alyssa i obłęd A. G. Howard, 3.04
Życie Alyssy Gardner obfitowało ostatnio w dramatyczne wydarzenia. Na szczęście teraz przed nią już tylko ukończenie szkoły, bal – i będzie mogła rozpocząć studia, o których zawsze marzyła.
Jej życie byłoby jednak o wiele prostsze bez jej matki, która jest stanowczo zbyt nadopiekuńcza. I bez Morpheusa, który pewnego dnia postanawia złożyć jej w szkole niespodziewaną wizytę. Używa całego swego wdzięku w nadziei, że namówi Alyssę do powrotu do Krainy Czarów, by wykonała kolejne niebezpieczne zadanie… Kraina Czarów nie daje o sobie zapomnieć. Morpheus zaś ostrzega Alyssę, że Czerwona Królowa depcze jej po piętach. Jeśli zostanie w ludzkim świecie, może narazić na niebezpieczeństwo wszystkich, których kocha. Lecz ponowna wyprawa w głąb króliczej nory oznacza śmiertelną bitwę…

Alyssa i czary pozwoliła mi odwiedzić inną wersję Krainy Czarów niż ta wykreowana przez Lewisa Carrolla. Właśnie czytam kontynuację, czyli Alyssę i obłęd. Wkrótce wrażenia!Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow Jessica Townsend, 3.04
Drugi tom ekscytującego cyklu Nevermoor. Morrigan Crow umknęła klątwie i znalazła nowy dom w fantastycznym mieście Nevermoor. Odkryła również, że posiada pewien osobliwy i magiczny dar. Czy ten wyjątkowy talent okaże się jej błogosławieństwem, czy to po prostu kolejne przekleństwo?
Choć teraz Morrigan i jej przyjaciel Hawthorne są dumnymi członkami Towarzystwa Wunderowego, życie dziewczyny jest dalekie od ideału. Członkowie Towarzystwa zaczynają znikać, a ktoś próbuje zwrócić nowych przyjaciół Morrigan przeciwko niej. Czy bohaterka potrafi udowodnić, że to miejsce słusznie jej się należy? Czy poradzi sobie z zagrożeniami i odzyska przyjaciół?

➠ Pierwsza część serii Nevermoor pt. Przypadki Morrigan Crow, przypomniała mi czasy, kiedy jako dziecko odkrywałam pierwsze, magiczne historie. Nie mogę się doczekać lektury drugiego tomu!


Mam na imię jutro Damian Dibben, 3.04
Rok 1815. Zimowy wieczór w Wenecji. Pewien pies czuwa przy katedrze, mając nadzieję, że wreszcie pojawi się jego pan. Dawno temu właśnie tu się rozdzielili i tu mieli się spotkać. Minęły jednak lata, a po panu – lekarzu, chemiku i filozofie, z którym przemierzył całą Europę, odwiedzając królewskie dwory i pola bitwy – wciąż nie ma śladu. Pies wyczuwa jednak trop jego odwiecznego wroga. Porzuca więc w miarę bezpieczne schronienie i wyrusza w podróż w poszukiwaniu najbliższego mu człowieka.

➠ Zwróciłam na nią uwagę ze względu na pieseła, bo mam słabość do tych zwierzaków i wszystkiego, co z nimi związane. Po przeczytaniu opisu liczę na niepowtarzalną, magiczną opowieść!


Z dala od świateł Samantha Young, 3.04
Dawno temu Skylar Finch była wokalistką amerykańskiego zespołu pop-rockowego odnoszącego wielkie sukcesy. Jednak sława nie dawała jej szczęścia i kosztowała zbyt wiele wyrzeczeń. Lata życia w zakłamaniu zakończyły się tragedią, a Skylar zniknęła z muzycznej mapy Ameryki.
Mija półtora roku. Skylar znajduje swoje miejsce do życia w Glasgow. Ale jest bezdomna, sypia w namiocie na cmentarzu. Zarabia na jedzenie, występując jako uliczna artystka. Udaje się jej zachować anonimowość, ale mimo to przyciąga uwagę Killiana ODea, ambitnego dyrektora artystycznego Scyscrapers Records najważniejszej szkockiej wytwórni fonograficznej.

➠ Lubię książki tej autorki, czytałam już Wszystko przed nami, a Z dala od świateł to kontynuacja tej osadzonej w Szkocji powieści, więc chętnie ją poznam.

Zawsze i wszędzie Brittainy C. Cherry, 3.04
Każdego dnia modliłam się, żeby on znów mnie pokochał. Zostawił mnie dla innej, nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić, jak bez niego żyć. Chciałam jedynie, by do mnie wrócił. Ale pojawił się Jackson Emery. To miał być tylko letni romans. Zastrzyk pozytywnej energii dla pogruchotanego serca.
Byliśmy dla siebie idealni, ponieważ oboje wiedzieliśmy, że nasz romans nie potrwa zbyt długo. Jackson nie wierzył w związki, a ja straciłam wiarę w miłość. Wszystko było dobrze, aż pewnej nocy moje serce zgubiło rytm. Nie spodziewałam się, że Jackson się zaśmieje, nakłoni mnie do zwierzeń, przegna mój smutek.
Kiedy nasz wspólny czas dobiegł końca, moje serce nie potrafiło zapomnieć. Prosiłam o jeszcze jeden uśmiech, kolejny pocałunek, następny dotyk… Wznosiłam modły, by Jackson mógł być mój, nawet jeśli wiedziałam, że jego przeznaczeniem nie była miłość.

➠ Książki tej autorki mogę czytać zawsze i wszędzie, bo już wiele razy udowodniła mi, jak pięknie potrafi pisać o miłości. Powieści Cherry są ogromnym ładunkiem emocjonalnym, dlatego nie mogę przegapić pierwszego tomu jej najnowszej serii.

Darknet Arno Strobel, Ursula Poznanski, 3.04
Może nie znosili swojego sąsiada, nie cierpieli dziewczyny wiecznie odnoszącej sukcesy, nienawidzili swojego szefa… Wpisali ich na listę i trzymają kciuki. Zasłużyli na śmierć? Kiedy komisarz hamburskiej policji kryminalnej Daniel Buchholz otrzymuje wezwanie do opuszczonej fabryki, nie spodziewa się, że na miejscu zastanie potwornie okaleczone zwłoki i nową koleżankę – Ninę Salomon. Pedantyczny Buchholz i wybuchowa Salomon od pierwszej chwili skaczą sobie do oczu. Policjantka posiada jednak nieomylny instynkt, dzięki któremu razem z pracowitym partnerem odkrywa świat zbrodni w najmroczniejszym zaułku Internetu. Właśnie tam toczy się gra, w której nagrodą jest śmierć. Eliminacje rozpoczęte. Rozgrywka trwa. Każdy ma szansę trafić na listę. Każdy może zagłosować.

➠ Miałam już możliwość przeczytać Darknet, który okazał się ciekawym, wciągającym kryminałem. Najbardziej przerażającą częścią nie były tu same zbrodnie, ale reakcja społeczeństwa na prowadzoną przez psychopatę grę. Zabrakło mi tego czegoś, co sprawiłoby, że książka zapadnie mi w pamięć. 

Zaginiona córka Gill Paul, 3.04
Lato 1918. Życiu Romanowów zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Osiemnastoletnia księżna Maria jest więziona wraz z resztą rodziny w ponurym domu w Jekaterynburgu. Jej jedyną rozrywką są tajemne spotkania ze strażnikami, które stają się czymś więcej niż tylko niewinnym flirtem. Maria nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie ważą się jej losy… 

55 lat później. Kiedy Val słyszy ostatnie słowa swojego ojca: „Nie chciałem jej zabić”, jest oszołomiona. Zaczyna poszukiwać prawdy o przeszłości. To, co odkrywa, stawia ją przed jedną z wielkich tajemnic historii… Czy znajdzie odwagę, by dowiedzieć się, co zdarzyło się naprawdę?

Sekret Tatiany Gill Paul krył w sobie piękną historię miłosną z dawnych lat. Mam nadzieję, że w przypadku Zaginionej córki będzie tak samo.


Duchowe życie psów Andrew Root, 3.04
Kiedy odchodzi czarny labrador Kirby, ukochany pies Andrew Roota i jego ośmioletniego synka, chłopcu bardzo zależy na godnym pochówku czworonoga. To skłania jego ojca do przemyśleń na temat psiej wierności i bezgranicznej miłości do ludzi. Szukając odpowiedzi na pytania postawione w różnych dziedzinach nauki, takich jak biologia, historia czy teologia, autor szczerze i przejmująco tłumaczy, jak w trakcie ewolucji człowiek i pies nawiązali wyjątkową więź. To książka dla tych, którzy spoglądając na swojego pupila zadają sobie pytanie: „o czym myśli?”, oraz dla rodziców, którzy zastanawiają się, jak wytłumaczyć swoim pociechom, czy psy też idą do nieba.
➠ Jak już mówiłam, mam słabość do piesełów i często zastanawiam się, o czym myśli mój labrador.
Raj Marta Guzowska, 3.04
Świat nie składa się już z ulic i domów i drzew. Składa się z alejek w galerii handlowej, słit foci w nowych ciuchach wrzuconych na Insta story, postów na Facebooku i filmików na YouTube. I głodu: głodu uwagi i lajków. Pomiędzy tymi momentami wykreowanej rzeczywistości snują się zombie z telefonami w dłoniach, wypatrując nowych chwil, które mogą pokazać w social mediach. Co się stanie, kiedy ten misternie skonstruowany świat się zawali?
Ostatnia sobota przed długim majowym weekendem. Czy można sobie wyobrazić lepszy pomysł na spędzenie tego dnia, niż odwiedziny w centrum handlowym, zaprojektowanym przez słynnych dekoratorów wnętrz i pełnym wszystkiego, o czym się marzy – albo nie wiedziało, że marzy?
Matka, córka i jej przyjaciółka, dwóch dilerów, złodziej i pracownik korporacji. I czające się zagrożenie. Sześcioro z nich spędza noc w galerii handlowej, siódme ogląda wydarzenia z zewnątrz. Dwoje jest przekonanych, że ich życiu zagraża niebezpieczeństwo, jedno chce zdobyć jak najwięcej lajków, inne pieniądze, ktoś coraz lepiej się bawi, a kto inny chce tylko wypełniać porządnie obowiązki. Każde z nich jest gotowe na wszystko, żeby osiągnąć cel. Nawet zabić. Co zrobić, gdy raj zmieni się w piekło? Kiedy nie wiadomo, komu ufać? Kto dożyje poranka? Czy istnieje jedna, prawdziwa wersja wydarzeń? I czym jest prawda, jeśli nie wersją wydarzeń, którą, za pomocą mediów społecznościowych, można oznajmić światu.

➠ Thriller psychologiczny osadzony w galerii handlowej? Brzmi intrygująco! Słyszałam też dużo dobrego o autorce, więc chętnie poznam jej twórczość przy okazji tej premiery.

Smętarz dla zwierzaków Stephen King, 23.04
Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów stała się początkiem ich końca. Mistrz horroru Stephen King zaprasza czytelników na wycieczkę do piekła i z powrotem!
Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejscem - przytulną, przyjazną wiejską przystanią po zgiełku i chaosie Chicago. Cudowne otoczenie Nowej Anglii, łąki, las to idealna siedziba dla młodego lekarza, jego żony, dwójki dzieci i kota. Wspaniała praca, mili sąsiedzi i droga, po której nieustannie przetaczają się ciężarówki. Droga i miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecięcymi rękami nagrobków - to tam dzieci z miasteczka zakopują swe martwe zwierzaki. Ci, którzy nie znają przeszłości, zwykle ją powtarzają... i nie chcą słuchać ostrzeżeń.
Smętarz dla zwierzaków to jedna z nielicznych książek Kinga, której jeszcze nie czytałam. Chętnie nadrobię zaległości przy okazji premiery ekranizacji w maju.

Królestwo popiołów. Część 1 Sarah J. Maas, 24.04
Wyczekiwany latami finał serii „Szklany tron! Światowy bestseller królowej fantasy, Sarah J. Maas, oferuje czytelnikowi epickie, niezapomniane zakończenie!
Życiowa podróż Aelin – od niewolnicy do królowej niegdyś wielkiego królestwa – osiąga swój rozdzierający serce finał, gdy wybucha wojna na świecie.
Gdy wszystkie wątki w końcu się łączą, wszyscy muszą stanąć do walki o przyszłość. Niektóre więzy pogłębią się jeszcze bardziej, podczas gdy inne zostaną zerwane na zawsze w wybuchowym ostatnim rozdziale serii Szklany tron.

➠ Tej książki nie mogę przegapić! To najbardziej wyczekiwana premiera kwietnia, a także i ogólnie wiosny. Część 2 pojawi się już 15 maja.
Na jakie premiery czekacie w kwietniu?

[źródło okładek i opisów: lubimyczytac.pl, strony wydawców]

14 komentarzy:

 1. Brittainy C. Cherry to jedna z moich ulubionych autorek, więc po jej nowość na pewno sięgnę :)
  Pozdrawiam
  http://czytanie-i-inne-przygody.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze i wszędzie, przeczytam na pewno. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zawsze i wszędzie" na pewno przeczytam, a jeśli chodzi o Maas, mam pewne zaległości. xdd

  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe propozycje. Na pewno coś wybiorę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiedziałabym, że czekam na ,,Zawsze i wszędzie" ale już ją mam. :D
  Lost In My Books

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czekam jakoś specjalnie na żadną z wymienionych przez Ciebie książek, bo większość to raczej nie moje klimaty ;). Ale chętnie bym poznała "Zaginioną córkę", może kiedyś przy okazji po nią sięgnę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę o niej pisać, więc może pomogę Ci podjąć ostateczną decyzję :)

   Usuń
 7. Czekam na Zawsze i wszędzie i Królestwo popiołów. Są to książki moich ulubionych autorek, po prostu ja nie opuszczam żadnych ich książek. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to też moje ulubione autorki, ale z Cherry jestem trochę z tyłu, muszę nadrobić kilka tytułów :D

   Usuń

Cześć! Cieszę się, że wyrażasz opinię na temat mojego tekstu! Nie musisz zostawiać adresu swojego bloga, zajrzę do Ciebie w wolnej chwili :)