czwartek, 31 maja 2018

Uginający się regał, czyli zapowiedzi czerwca, które chcę mieć!


Czerwiec to miesiąc, który minie mi ekspresowo za sprawą sesji, ale już w drugiej połowie przyjdą wakacje, więc mogę do woli planować, co przeczytam :D Wśród czerwcowych zapowiedzi zwróciłam uwagę szczególnie na 7 książek. Oto one:


Outsider Stephen King, 5.06
Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.

W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna Maitland kiedyś trenował, nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.

Kiedy w toku śledztwa zaczynają wychodzić na jaw przerażające szczegóły, porywająca opowieść Kinga wchodzi na wyższe obroty, napięcie narasta, aż staje się niemal nie do zniesienia. Terry Maitland na pozór jest miłym człowiekiem, ale czy ma drugie oblicze? Odpowiedź szokuje – tak jak szokować potrafi tylko Stephen King.

Poza rytmem Brittainy C. Cherry 6.06
Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu. Była licealną pięknością, podczas gdy ja grałem niezdarnie na ulicy. Łączyły nas jedynie muzyka i samotność. W jej oczach dostrzegałem, że nie zawsze uśmiechała się szczerze, choć jej głos dawał mi nadzieję, której poszukiwałem od tak dawna. Pewnego dnia jednak, dziewczyna zniknęła mi w okamgnieniu. 
Kilka lat później stanęła przede mną na nowoorleańskiej ulicy. Zmieniła się, ale ja również byłem już inny. Życie sprawiło, że staliśmy się wycofani, zamknięci, oschli. Czas odebrał nam lekkość. 
Nawet jeśli nie byliśmy już tacy, jak kiedyś, moje złamane serce rozpoznało jej smutek. Wróciła, więc nie mogłem pozwolić, by ponownie mi się wymknęła. 
Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu, ale gdy spotkaliśmy się po latach, stałem się dla niej huraganem.

Dalekie Pawilony Mary Margaret Kaye, 6.06
Ponadczasowa historia, która zafascynowała czytelników i widzów. Angielska klasyka w nowym wydaniu!
Poruszająca i pełna zwrotów akcji historia osadzona w XIX-wiecznych Indiach. Poszukiwanie własnej tożsamości, zakazane uczucie, pełne niebezpieczeństw i przygód życie – a wszystko to u stóp mitycznych Himalajów, zwanych przez Hindusów Dalekimi Pawilonami.
Ashton Pelham-Martyn urodził się w brytyjskiej rodzinie. W kolonialnych Indiach miało to oznaczać życie w dostatku, władzę i przywileje. Jednak chłopiec, osierocony w wieku czterech lat, zostaje wychowany przez Hinduskę i jako zwykły służący trafia na dwór radży. Będąc już młodzieńcem, w obawie o własne życie musi uciekać i w dramatycznych okolicznościach poznaje prawdę o swoim pochodzeniu. Dorastający Ash staje przed trudnymi dylematami: Wschód czy Zachód, żołnierska przysięga czy wewnętrzna tęsknota?


Srebrna dziewczyna  Leslie Pietrzyk, 6.06 
Dawno nie było tak głębokiej i zarazem tak przerażającej książki. Dawno nikt nie pokazał tak wielkich ran, które nigdy się nie zabliźniły.
Jeśli chcesz wreszcie przeczytać książkę „o czymś”, szczerą, trudną opowieść, miejscami wgniatającą w fotel; książkę, którą pokochasz albo nie, ale której na pewno długo nie zapomnisz – właśnie trzymasz ją w ręku.
Srebrna Dziewczyna to mocna, do bólu szczera historia o trudnej kobiecej przyjaźni, uwikłaniu, marzeniach i niezagojonych ranach. Ukazuje sposób, w jaki pochodzenie i pieniądze determinują życiowe wybory, a także jak mocno toksyczne relacje definiują to, kim się stajemy.


Prawo i dama Wilkie Collins, 20.06
Powieść otwiera scena cichego ślubu w jednym z londyńskich kościołów. Bohaterami są młoda i piękna Valeria Brinton oraz szaleńczo w niej zakochany Eustace Woodville. Przez kilka pierwszych dni nic nie mąci szczęścia nowożeńców. Jednak wkrótce Valeria uświadamia sobie, że Eustace coś przed nią ukrywa. Dzięki przypadkowemu, jak się wydaje, spotkaniu z teściową, która od początku sprzeciwiała się ich małżeństwu, Valeria odkrywa, że jej mąż poślubił ją pod fałszywym nazwiskiem. Eustace ze wszystkich sił usiłują ją odwieźć od poznania prawdy, ale Valeria nie ustępuje...
Shirley Charlotte Bronte 20.06
Borykający się z przeciwnościami losu młody przedsiębiorca, Robert Moore, sprowadza do swej fabryki nowoczesne maszyny, czym naraża się lokalnej ludności do tego stopnia, że doczekuje się zamachu na swoje życie. By ratować podupadający interes, Moore rozważa poślubienie zamożnej i dumnej Shirley Keeldar, mimo że jego serce należy do nieśmiałej Caroline, żyjącej w całkowitej zależności od swego stryja. Tymczasem Shirley zakochana jest w ubogim Louisie, który zajmuje posadę guwernera w rodzinie jej wuja. Choć Louis odwzajemnia jej uczucie, ambicja i świadomość przepaści majątkowej, która ich dzieli nie pozwalają mu się do tego przyznać.


Strażnik rzeczy zagubionych Ruth Hogan, 20.06
Pełna magii i humoru powieść o tym, że każdy z nas chciałby zostać odnaleziony.
O sile przyjaźni i miłości, o zbiegach okoliczności przynoszących nadzieję i drugich szansach, które należą się każdemu.
Starzejący się pisarz, Anthony Peardew, po śmierci ukochanej żony zaczyna zbierać i katalogować przedmioty zgubione przez innych. Jego pierwszym zaskakującym znaleziskiem jest puszka po ciasteczkach z ludzkimi szczątkami, pozostawiona w pociągu. Czując, że ma coraz mniej czasu, przekazuje w testamencie swojej zaufanej asystentce Laurze osobliwą kolekcję wraz ze szczególnym zadaniem - kobieta ma oddać odnalezione przez niego przedmioty ich właścicielom. W wypełnieniu tego pozornie niewykonalnego zadania pomaga jej ogrodnik Freddy, a także Sunshine, urocza dziewiętnastolatka z zespołem Downa, która przejawia wyjątkowe zdolności w odgadywaniu, skąd pochodzą przedmioty. Nikt nie przypuszcza, jaką lawinę nieprzewidzianych zdarzeń uruchomi to nietypowe ostatnie życzenie Strażnika rzeczy zagubionych.
Jednocześnie w domu coraz silniej zaznacza swoją obecność duch żony pisarza - Theresy, która także próbuje przekazać swoją ostatnią wolę…

 • King to King. W liceum zaczytywałam się w jego książkach, teraz sięgam po nie rzadko, ale każdą nowość zapisuję na liście do przeczytania. Jestem ciekawa Outsidera!
 • Cenię prozę Cherry za pełnię emocji, których doświadczam czytając jej książki, dlatego jestem przekonana, że Poza rytmem będzie świetną lekturą.
 • Moją uwagę na Dalekie Pawilony zwróciła prześliczna okładka obu części, a przekonał fakt, że jest to angielska klasyka w nowym wydaniu. I Himalaje w tle.
 • Do Srebrnej dziewczyny przekonała mnie możliwość obserwowania młodości w nie tak odległych czasach, ale bardzo różniących się od naszych: bez wszechobecnego internetu, smartphone'ów, poza tym od czasu do czasu mam ochotę na młodzieżówkę.
 • Brakuje mi samego czytania, ale też czytania klasyki. Dlatego nie mogło tu zabraknąć Prawa i damy oraz Shirley, w prześlicznym wydaniu pasującym do kolekcji książek sióstr Bronte!
 • Trudno jest napisać opis książki, który nie będzie taki sam jak tysiące innych i będzie miał w sobie "to coś", co skutecznie zachęci czytelnika. Tutaj mam wielką chęć poznania dalszych losów bohaterów! Strażnik rzeczy zagubionych będzie według mnie lekturą uroczą, tak samo jak jego okładka.
Na jakie czerwcowe premiery czekacie? 

23 komentarze:

 1. Dla mnie w tym miesiącu najważniejsza zapowiedź to w sumie "Buntowniczka z pustyni". :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna część tej serii czy to coś innego? 😁

   Usuń
 2. Drugi tytuł chcę przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie sama nie wiem dlaczego, ale najbardziej przyciągają mnie "Dalekie pawilony". Może to za sprawą okładki, a może ta "angielska klasyka"... :o

  NaD okładkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie trochę podobnie! Czerwiec nas nie zawiedzie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeglądałam już różne zapowiedzi na czerwiec, ale nie znalazłam wielu książek, które by mnie zainteresowały. Tak sobie myślę, że może bym przeczytała tego "Outsidera", bo nie przepadam za Kingiem, ale ten tytuł zapowiada się całkiem obiecująco. Poza tym czekam jeszcze na "Przeklętych świętych" Maggie Stiefvater.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie możesz nadrobić zaległości :) z przeklętymi świętymi czekam na jakieś opinie najpierw :)

   Usuń
 6. Ja chyba na nic szczególnego nie czekam w tym miesiącu. Shirley nawet bym sobie przeczytała, bo bardzo lubię wszystko, co napisały siostry Bronte (taka pozostalość po studiach anglistycznych...), ale raczej nie planuję jej na własność...
  Zaczytanego czerwca! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Poza rytmem to książka, którą przeczytam na 100%. Jest boska już z samego opisu. <3
  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, ja też muszę ją koniecznie dorwać 😂

   Usuń
 8. Podoba mi się okładka "Srebrnej dziewczyny" i treść też może być całkiem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem bardzo ciekawa, jak będzie wyglądać w rzeczywistości 😁

   Usuń
 9. Drugą pozycję najbardziej z wymienionych chcę przeczytać ^^

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 10. W tym miesiącu nic mnie nie ciekawi :D No chyba, że opinie na temat nowej książki Kinga ^^
  Pozdrawiam! :* Dolina Książek ♥

  OdpowiedzUsuń
 11. W czerwcu czekam na "Przeklętych świętych" oraz "Kirke".
  Pozdrawiam, Ola

  OdpowiedzUsuń
 12. Z twoich propozycji czekam na książkę Cherry oczywiście. Uwielbiam książki autorki i biorę każdą w ciemno. Po za tym zainteresowało mnie jeszcze jakieś 20 tytułów, więc nie wiem jak ja to wszystko zdobędę :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam nadzieję, że na jak najmniejszą ilość, o już teraz nie wyrabiam. ;p

  OdpowiedzUsuń
 14. Srebrna dziewczyna wydaje się świetna, a wcześniej o niej nie słyszałam. Ja q czerwcu mam na oku kilka premier, ale raczej nie zamierzam nic kupować :)

  Pozdrawiam cieplutko!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
 15. Pokrywają nam się dwie książki. Bardzo chętnie sięgnę po najnowszą powieść Cherry. I ciekawi mnie "Outsider" Kinga, aczkolwiek trochę minie zanim go przeczytam, bo w moich planach są jeszcze inne książki mistrza grozy, chociażby "To". Ale na pewno będę miała tę nowość na uwadze, bo spodobał mi się opis.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Cześć! Cieszę się, że wyrażasz opinię na temat mojego tekstu! Nie musisz zostawiać adresu swojego bloga, zajrzę do Ciebie w wolnej chwili :)