poniedziałek, 29 czerwca 2020

Przegląd zapowiedzi książkowych lipiec 2020Cześć! Zza okna atakuje nas gorące powietrze, przyszedł czas na plażowanie i morskie kąpiele, więc za chwilę lipiec. Poniżej wybrałam 5 najciekawszych zapowiedzi nadchodzącego miesiąca. 


Niedopasowani Samantha Young, Kristen Callihan, 01.07
Podobno przeciwieństwa się przyciągają. Ale przyciąganie między Rhysem a Parker może doprowadzić do katastrofy.
Parker Brown nie może uwierzyć, że musi wynająć chłopaka na niby.
Kiedy dostała wymarzoną pracę w nowoczesnej firmie, myślała, że trafiła do środowiska promującego myślenie postępowe. Okazało się jednak, że jej szefowi zależy na tym, żeby pracownicy mieli ustabilizowane życie osobiste. Na szczęście udało jej się znaleźć idealnego kandydata na „narzeczonego” – wykształconego młodego mężczyznę, który szuka szybkiego zarobku. Ale zamiast niego na spotkanie przychodzi jego opiekuńczy brat Rhys Morgan – wysoki, umięśniony były bokser z niewyparzonym językiem.
Jaka przyszłość czeka nieokrzesanego boksera, który boi się otworzyć serce, i kobietę z wyższych sfer, która poprzysięgła sobie, że już nigdy nie zwiąże się na poważnie z żadnym mężczyzną?

➠ Mam już za sobą lekturę tej książki i z czystym sumieniem mogę ją polecić wielbicielkom literatury kobiecej. Czyta się przyjemnie i szybko, nie brakuje też emocji. W sam raz, żeby przy niej odpocząć!

Królestwo dusz Rena Barron, 01.07
Urodzona w rodzinie potężnych szamanów, szesnastoletnia Arrah zupełnie nie radzi sobie z magią, nie potrafi wróżyć z kości, nie umie przywoływać duchów przodków. Ku rozczarowaniu jej okrutnej matki, nie potrafi rzucić nawet najprostszej klątwy.
Pewnego razu Arrah odkrywa, że jej matka kradnie dzieci, aby z pomocą czarnej magii stworzyć drugą, lepszą córkę. Kobieta planuje, że nowe, demoniczne dziecko obudzi Króla Demonów, którego nienasycone pragnienie dusz zniszczyło już niejedno królestwo. Tym razem, jeśli Król Demonów wróci, zniszczy wszystko na swojej drodze.
Zanim Arrah zdąży kogokolwiek ostrzec, jej matka więzi ją w klątwie milczenia. Aby powstrzymać matkę i demoniczną siostrę, której moc dorównuje nieśmiertelnym orishom, Arrah musi poświęcić resztę pozostałych lat życia. Każdy wykonany rytuał coraz bardziej zbliża ją do śmierci, ale dla Arrah najważniejsze jest, aby powstrzymać siostrę i Króla Demonów.

➠ W wielu zagranicznych opiniach czytelnicy wypowiadają się entuzjastycznie o złożoności magicznego świata i niesamowicie mrocznym klimacie powieści. Te elementy są dla mnie szczególnie ważne, więc chętnie przeczytam Królestwo dusz.

Tajemnica broszki z opalu Fergus Hume, 29.07
Akcja powieści toczy się w Londynie i jego okolicach. Aaron Norman jest właścicielem księgarni a jednocześnie lombardu, na którym dorobił się dużych pieniędzy. Pewnej nocy zostaje znaleziony w stanie agonalnym na podłodze księgarni z ustami zapieczętowanymi czymś przypominającym błyszczący klejnot. Okazuje się, że wargi spina mu szpila od "broszki z opalu".
To dziwne morderstwo wszystko zmienia w życiu początkującego pisarza, Paula Beecota, który przybył do Londynu, aby tu zrobić karierę. Zakochany w córce Normana, Sylwii, nie może się jednak z nią ożenić, dopóki nie zdobędzie odpowiednich funduszy. Początkowo romans Sylwii i Paula toczy się bez przeszkód, ale wraz ze śmiercią Normana wszystko zaczyna walić się w gruzy.
Autor w mistrzowski sposób prowadzi kryminalną i uczuciową intrygę, by w końcu uraczyć Czytelnika absolutnie zaskakującymi odpowiedziami.


➠ Pozytywnie wspominam pierwsze spotkanie z twórczością Fregusa Hume przy okazji Tajemnicy dorożki, więc chętnie przeczytam też Tajemnicę broszki z opalu. Liczę na porywający kryminał osadzony w dawnym Londynie!

Człowiek z ołowiem w brzuchu Jean-Francois Parot, 02.07
Francja, koniec roku 1761. Wojna siedmioletnia przybiera katastrofalny obrót, trwa dyskusja na temat wygnania jezuitów, a markiza de Pompadour przeżywa ostatnie dni swojej chwały. Nicolasa Le Flocha spotykamy w Operze na premierze Palladynów Rameau. Na widowni jest madame Adelajda, jedna z córek Ludwika XVI. Podczas przedstawienia towarzyszący księżniczce hrabia i hrabina de Ruissec dowiadują się o samobójczej śmierci swego syna. Nicolas wraz ze swym szefem Sartinem udaje się do domu nieszczęśliwych rodziców, gdzie dokonuje kliku zadziwiających odkryć. Wkrótce dowie się, że śmierć młodego człowieka jest powiązana z jezuickim spiskiem. A może to fałszywe pozory, element skomplikowanych machinacji dworskich koterii, które toczą ze sobą tajemne wojny?

➠ Cała Francja zaczytuje się w serii historycznych kryminałów pióra Parota. Nie mogę się doczekać podróży do dawnego Paryża, wkrótce napiszę o moich wrażeniach!


Witamy w Ballyfrann Deirdre Sullivan, 29.07
Bliźniaczki Madeline i Catlin przenoszą się do Ballyfrann, położonego na górskim odludziu miasteczka cieszącego się złą sławą – od wielu pokoleń dochodzi tu do tajemniczych zaginięć dziewcząt. Stare zamczysko, a którym teraz mieszkają, też nie sprawia wrażenia miejsca nadmiernie przyjaznego… Z sióstr Catlin zawsze była tą bardziej przebojową, a Maddy przywykła do życia w jej cieniu. Jednak przeprowadzka do Ballyfrann wszystko zmienia – Catlin odnajduje miłość, Maddy zaś zaczyna odkrywać w sobie potężne moce, których istnienia wcześniej nie przeczuwała. Czeka ją wyprawa w głąb samej siebie, jeśli chce pomóc siostrze, której grozi, że to dziwne miasteczko skradnie jej coś znacznie cenniejszego niż serce. Czeka ją także wyprawa w przeszłość swojej rodziny – a to niekoniecznie bywa przyjemne… Ludzka dusza jest jednak pełna tajemnic. To, co z pozoru wydaje się słuszne i dobre, okazuje się groźniejsze, niż się im wydawało.
W Ballyfrann nikt nie może czuć się bezpieczny…

➠ Zagraniczne opinie są obiecujące, więc liczę na klimatyczną opowieść z gatunku młodzieżowej fantastyki!

Na jakie premiery czekacie w lipcu?


[źródło opisów i okładek: datapremiery.pl, strony internetowe wydawnictw]

2 komentarze:

  1. Ciekawe zestawienie zapowiedzi. Ja akurat nie czekam na nic w lipcu, ale zainteresowała mnie jedna książka z Twoje listy - "Człowiek z ołowiem w brzuchu", może więc się skuszę na tę nowość ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie zaciekawił opis książki Królestwo Dusz. Wydaje się że może być ciekawa i coś w moim guście.

    OdpowiedzUsuń

Cześć! Cieszę się, że wyrażasz opinię na temat mojego tekstu! Nie musisz zostawiać adresu swojego bloga, zajrzę do Ciebie w wolnej chwili :)