poniedziałek, 8 czerwca 2020

Jak dobrze żyć z psiakiem, czyli "Sekret grzecznego psa" Marcin Konefał (276)

Od kiedy pamiętam, ważne miejsce w mojej rodzinie zajmują psy. Aktualnie mam pięcioletniego czekoladowego labradora, każdego dnia staram się uczyć od niego radości z drobiazgów. Amik jest jedną z lepszych rzeczy, jakie przytrafiły mi się w życiu, ale jak przystało na stary, dobry związek, od czasu do czasu mamy problemy. Stąd na mojej półce pojawiła się książka pt. Sekret grzecznego psa

Autor, Marcin Konefał, zawodowo zajmuje się szkoleniem psów, a swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiał, jeszcze będąc dzieckiem. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie, w pigułce przedstawia najczęściej spotykane w zachowaniu czworonogów problemy. Proponuje sposoby ich rozwiązania pozbawione agresji, oparte na spokoju i cierpliwości. Podkreśla, jak ważna jest praca właściciela nad zachowaniem psa oraz uzyskanie odpowiedniego autorytetu w oczach zwierzaka.


Spodobało mi się podejście autora, który wyjaśnia powody niechcianego zachowania i podpowiada, jak je wyeliminować czy korygować. Kiedy tylko będę miała okazję, to z przyjemnością wypróbuję sztuczki związane z chodzeniem na smyczy, poskromieniem nadmiernej ekscytacji i gryzieniem. Mam nadzieję, że Amik będzie współpracować i uda nam się skorygować problematyczne obszary.

Znalazłam w tej książce wiele ciekawych informacji o budowaniu więzi z psem, a także rad na temat zachowania w obecności nieznajomego, agresywnego psa. Wiedza jest przekazywana w przystępny sposób, a język przyjemny w odbiorze. Ciekawostki z życia autora i jego psiaków dodają jej wiarygodności. Ogromnie podoba mi się też wydanie i szata graficzna okładki - te psiaki są urocze! 

Sekret grzecznego psa to książka pełna rozwiązań najczęściej spotykanych problemów wychowawczych. Autor dzieli się wieloletnią wiedzą w sposób przystępny, dlatego warto mieć ten poradnik na swojej półce!

ocena: 7/10

Dziękuję Wydawnictwu za możliwość przeczytania książki.


Sekret grzecznego psa Marcin Konefał, wyd. Kobiece 2020, 211 stron, 1/1 

4 komentarze:

 1. To może być ciekawa książka dla zainteresowanych tematem. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. książka ciekawa, zarówno dla obecnych, jak i przyszłych właścicieli psów, choć pewnie i dla kociarzy znalazło by się kilka rad :) mojemu psu bardzo pomógł kojec dla psa z drewna który można zamknąć (pies ze schroniska przyzwyczajony do małej przestrzeni, w salonie na materacu leżeć nie chciał), jak również że muszę zmienić kilka rzeczy odnośnie zabawy z nim :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawa książka, widziałam ją na innych blogach i też była dobrze oceniana :) nawet jak ktoś sądzi, że wie o psach wszystko i wie co dla pupila najlepsze to może zawsze znaleźć ciekawostki dla siebie :) ja np. kupiłam inną smycz dla małego psa niż miałam i także legowisko z innego materiału i w innym kształcie, które się bardziej spodobało pupilowi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem szczęśliwą posiadaczką tej książki. Bardzo fajna pozycja dla osób, które chcą lepiej zrozumieć swoje psy. Dużo praktycznych wskazówek, z których korzystam przy ćwiczeniach z moimi Goldenami.

  OdpowiedzUsuń

Cześć! Cieszę się, że wyrażasz opinię na temat mojego tekstu! Nie musisz zostawiać adresu swojego bloga, zajrzę do Ciebie w wolnej chwili :)